KUGL 368

Pasaulinis kooperatinis judėjimas sėkmingai žengia jau antrą šimtmetį. Per šį laikotarpį buvo daug sėkmingų ir nesėkmingų laikotarpių. Tačiau kooperacija ir jos idėjos išgyveno.

Kredito unijos „Germanto lobis“ kolektyvas pasiruošęs naujiems iššūkiams.

Spaudos konf

Kooperacija Lietuvoje taip pat turi ilgametę patirtį ir patyrė įvairius išbandymus. Šių išbandymų neišvengė ir po nepriklausomybės besikuriantys kooperatyvai, tarp jų ir kredito unijos. Aišku, kad galėjome pasimokyti iš kitų klaidų arba patys laiku imtis reformų. Bet kaip sakoma, geriau vėliau negu niekada. Vadovavomės posakiu, kad kredito unijos nesiekia pelno, o dirba savo nariams teikdamos palankesnes ir pigesnes paslaugas. Tačiau nepagalvojome apie kapitalo poreikį. Po krizės pamatėme, kad pelnas būtų gerai tvariam kapitalui formuoti, tik pasirodo, kad neturim nei pelno, nei kapitalo. Bet kredito unijos turtingos savo narias. Jei sukūrėme „banką” turėdami penkiolika tūkstančių litų pradinį kapitalą ir penkiasdešimt narių, manau, sugebėsime įvykdyti reformas jau sukaupę šimtus tūkstančius eurų. Manau, reformos metu paaiškės, ar unijos reikalingos nariams, ar jos tenkina narių poreikius, ar tikrai unija yra pirmas pasirinkimas.

Kad tai atsitiktų, turime tiek sau, tiek nariams priminti kelis posakius. „Vienas už visus, visi už vieną“, bei „kur keli stos, daugiau padarys”. Vadovaujantis šiais posakiais per įstatymo nustatytą laikotarpį pasieksime numatytus tikslus. O čia ir yra svarbiausia - nusimatyti teisingus tikslus.

Kredito unija „Germanto lobis” kitais metais švęs dvidešimties metų jubiliejų. Per tuos metus tiek unija, tiek jos nariai patyrė įvairių išbandymų. Ypač sudėtingas buvo po krizinis laikotarpis. Nuvertėjo skolininkų užstatytas turtas, o čia dar bankų griūtys. Jau spėjome „išsilaižyti žaizdas”, o čia nauji įstatymai ir nauji iššūkiai.

 Dauguma mūsų unijos narių -- ūkininkai. Ir per visą unijos gyvavimo laikotarpį bankrutavo tik vienas ar du ūkiai. Tad ir tvaraus kapitalo formavimui tikimės ūkininkų supratimo ir paramos. Simboliška, kad jubiliejiniai metai sutapo su reformos pradžia. Manau, turėdami daugiau kaip septynis tūkstančius narių nesunkiai padvigubinsime savo kapitalą. Jei norime išlikti unijos šeimininkais, turime patys susitvarkyti ir nelaukti išorinių investitorių. Belieka priimti teisingus sprendimus ir juos vykdyti. Naudą labiausiai pajus besiskolinantys, jiems reikės mažiau papildomų pajų, vadinasi, bus pigesnės paskolos. O jei bus besiskolinančių - reikės indėlių, vadinasi, nauda ir taupantiems. Manau, kad ir po reformos liksime viena iš stipriausių Žemaitijos kredito unijų. 

Šiuo metu paskolų portfelis perkopė per keturiolika milijonų eurų. Unijoje dirba dvidešimt aštuoni darbuotojai, turime septynias nutolusias kasas bei filialą Rietave. Per šį laikotarpį unija sėkmingai bendradarbiauja su ūkininkais, verslininkais, kaimo bei miesto bendruomenėmis. Pagal išgales remiame renginius bei dalyvaujame įgyvendinant geras idėjas.

Kiekviena reforma reikalauja didelių pastangų bei išlaidų, todėl teks optimizuoti veiklos procesus, didinti pajams ir mažinti išlaidas. Ateinančių metų veiklos plane numatyta uždaryti Viešvėnų nutolusią kasą, kurios veikla nepateisino lūkesčių. Aišku, pagrindinis darbas ateinančias metais bus kapitalo didinimas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau