KUGL 368

 

Vadovaudamasi Lietuvos banko nurodymais, šiemet KU „Germanto lobis“ didžiulį dėmesį skyrė unijos kapitalo didinimui, ypač tvariam kapitalui. Tvarus kapitalas –  tai Unijos narių privalomi pajai (30 Eur). Kadangi papildomi pajai nebebus Lietuvos banko užskaitomi, unijai teks spręsti, kaip padidinti tvarų kapitalą. Tai gera žinia  paskolas imantiems klientams, kuriems nebereikės išsipirkti papildomų pajų –   10 proc. paskolos. Tačiau unijai gali tekti padidinti pagrindinį pajų. V.Barsteigos teigimu, padidinus pajų iki 100 Eur, unija atitiktų Lietuvos banko keliamus reikalavimus.

Kita strateginė KU kryptis – paskolų portfelio didinimas ir jo kokybės gerinimas. „Šį tikslą pavyko ne tik įvykdyti, bet ir viršyti. Paskolų išdavimo planą viršijome beveik vienu milijonu eurų. Tai pasiekėme dėl aktyvaus pardavimo ir paskolų skyriaus vadybininkų darbo“, – džiaugėsi V.Barsteiga.

Ne paslaptis, kad kredito unija patiria ir sunkumų – tai  nesąžiningi skolininkai. Vieni jų bankrutuoja dėl ekonominės situacijos, kiti dėl nesąžiningos veiklos. Tiek su vienais, tiek su kitais unijos darbuotojai bando tartis taikiai, o kartais tenka ir praverti teismų durtis. „Dažniausiai po teismų vis dėl to reikia sudaryti taikos sutartį ir mokėti skolą, tik gaila, kad didelė dalis lėšų jau būna išleista teismams advokatams, antstoliams... Manau, išlošia tie, kurie susitaria iš karto...“, – apgailestauja V. Barsteiga.

Antrą šių metų pusmetį - tęsiami pradėti darbai. Tikimasi išduoti dar daugiau paskolų, sukaupti indėlių. Šiai dienai KU „Germanto lobis“ savo nariams pasidėjusiems terminuotą indėlį metams laiko, moka 0,8 proc. palūkanų. „Jų daugiau  didinti neįmanoma, nes kitos finansų įstaigos jų visai nebemoka. Norint išgyventi tokioje konkurencinėje aplinkoje, reikia ieškoti kitų šaltinių. Nariai neturėtų pykti, kad laikas nuo laiko didėja aptarnavimo kaina, kuri vis dėlto yra mažesnė negu kitose institucijose. Tikiuosi, kad kredito unijos nariai supranta, kad gaudami paslaugas arčiau namų, sutaupo kelionės išlaidas. Paslaugų kainos jokiu būdu negalime padengti vien tik iš paskolų palūkanų“,  – apie sudėtingą konkurencinę aplinką aiškino V. Barsteiga.

Kredito unija „Germanto lobis“ aktyviai dalyvauja vietos bendruomenių visuomeniniame gyvenime. Biuro aptarnavimo ir komunikacijos specialistė Erika Perskaudienė priminė, kad šie metai prasidėjo dviejų nutolusių kasų –  Nevarėnų ir Žarėnų – veiklos dešimtmečio jubiliejaus minėjimais.

V.Barsteiga pasidžiaugė, jog pavyko pavasarį įgyvendinti senokai brandintą mintį – kartu su kooperatyvais „Rešketėnai“, „Pieno gėlė“, „Eko Žemaitija“, pagal Varnių regioninio parko direktorės Irenos Zimblienės bei Žemaičių kultūros draugijos pasiūlytą idėją, pasodinti  kooperacijos parką Žemaitijoje, kuris skatintų kooperacijos judėjimą. „Netoli Tverų, žemaičių kunigaikščio Vykinto piliakalnio pašonėje pradėtas kurti parkas – tai ir gyvas paminklas, kuris augdamas daugeliui vėlesnių kartų primins reikšmingus įvykius“, – akcentavo E. Perskaudienė.

Kredito unijos "Germanto lobis" kolektyvas prisijungė ir prie akcijos - "Minu už Telšius", mindami savo reklaminiais dviračiais. „Šiais metais, vienas dviratis loterijos būdu iškeliaus ir pas vieną aktyviausią narį“, - teigia E. Perskaudienė, ragindama visus narius dalyvauti loterijoje, kurios laimėtojas bus skelbiamas 2016-11-27, šią dieną Unija minės savo 19- ąjį gimtadienį.

Valdybos pirmininkas V. Barsteiga priminė, jog rugsėjo mėnesį Unija pakvies savo narius ir visus sporto mėgėjus į jau trečią kartą vyksiančią bėgimo šventę „Judėkime kartu 2016“. „Tikimės sulaukti gausaus būrio sporto entuziastų ir svečių. Kviečiame dalyvauti bėgimo šventėje ne tik Telšių miesto gyventojus, bet ir aplinkinių rajonų gyventojus“, - ragino E. Perskaudienė.

Kredito unija – tai kooperatiniais pagrindais veikianti finansinė įstaiga, savo nariams teikianti finansines paslaugas. „Mūsų veikla yra stabili, vykdomi visi Lietuvos banko nustatyti veiklos riziką ribojantys normatyvai, kurie nuolat gerėja su dideliu rezervu“, – užtikrintai kalbėjo V. Barsteiga, ragindamas prie kredito unijos narių bendruomenės prisidėti vis dar dvejojančius asmenis.

Kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas pabrėžė, jog kredito unijos veikla nėra skirta vien tik pelnui uždirbti, svarbiausia – veiklos stabilumas. Naudos siekiama ne pačiai unijai, o jos nariams. Pelnas reikalingas tik unijos veiklos išlaidoms padengti bei rezervams sukaupti. Visas likęs uždirbtas pelnas vienokia ar kitokia forma grąžinamas nariams.

Esant neaiškumų ar kilus klausimų, visada prašome kreiptis į Centrinę kredito unijos „Germanto lobis“ būstinę: Sedos g. 6, Telšiuose, tel.: (8 444) 33788, 8 620 89623. Taip pat į nutolusias kasas Luokėje, Tryškiuose Varniuose, Nevarėnuose, Žarėnuose, Viešvėnuose, Tveruose bei Rietavo filialą, kur Jūsų lauks profesionalūs darbuotojai.

Germanto lobis 104x100 2015 11 24

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau