KUGL 368

LKU (Lietuvos kredito unijos) kredito unijų grupė, kuriai priklauso ir kredito unija „Germanto lobis“, sustiprino internetinių pinigų pervedimų saugumą ir įdiegė naują alternatyvią priemonę – mobilųjį elektroninį parašą. Tai viena saugiausių elektroninių asmens identifikavimo priemonių, kuri leidžia prisijungti ir vykdyti operacijas internetinėje bankininkystėje. Kaip ir tikrasis asmens parašas, mobilusis e. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui. LKU grupei priklausančioms unijoms naujos saugumo priemonės diegimą užtikrina Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Mobilus e. parasasPasak kredito unijos „Germanto lobis“ administracijos vadovo pavaduotojos Ingos Navikienės, mobilusis e. parašas naudingas tuo, kad jungiantis prie internetinės bankininkystės su mobiliuoju e. parašu, į mobilų įrenginį asmeniui reikės įvesti tik asmeniui žinomą sPin kodą, gyventojui tai pat nereikės nešiotis slaptažodžių kortelės. Be to, vienu mobiliuoju e. parašu bus galima naudotis skirtingų kredito įstaigų internetinės bankininkystės sistemomis bei prieigai prie kitų valstybės sistemų tokių kaip Lietuvos Respublikos savivaldybės, „Sodra“ ir kt.

Mobilus e. parašas, kaip alternatyvi asmens identifikavimo priemonė, buvo įdiegtas, įsigaliojus Lietuvos banko patvirtintiems Minimaliems saugumo reikalavimams keliamiems internetu atliekamiems mokėjimams, todėl buvo keičiama LKU internetinės bankininkystės slaptažodžių kortelių naudojimo tvarka LKU grupės kredito unijų klientams, sudariusiems Elektroninių paslaugų teikimo sutartis iki 2016 m. sausio 1 d.

Kredito unijos „Germanto lobis“ administracijos vadovo pavaduotoja Inga Navikienė pažymėjo, kad nuo 2016 m. balandžio 1 d. įprastomis slaptažodžių kortelėmis bus galima ir toliau, tačiau bus galima tvirtinti ne didesnes nei 30 Eur pinigų operacijas internetinėje bankininkystėje (bendra dienos operacijų suma - ne daugiau kaip 200 Eur). Didesni nei 30 Eur mokėjimai nuo 2016 m balandžio 1 d. galės būti tvirtinami internetinėje bankininkystėje tik mobiliuoju elektroniniu parašu. Sutartims, sudarytoms po 2016 m. sausio 1 d. šis reikalavimas įsigaliojo iš karto.

Nuo 2016 m. balandžio 1 d. taip pat ir įmonės, turinčios sudarytas Elektroninių paslaugų teikimo sutartis iki 2016 m. sausio 1 d., slaptažodžių kortele galės tvirtinti internetinėje bankininkystėje ne didesnes nei 30 Eur pinigų operacijas, mobiliuoju elektroniniu parašu – bet kokio dydžio  operacijas. Šiuo tikslu kviečiame įmones, turinčias tik pagrindinį prisijungimą prie internetinės bankininkystės (išduotą įmonės vardu) ir norinčias vykdyti didesnes pinigų operacijas nei 30 Eur, kreiptis į kredito uniją „Germanto lobis“ ir pateikti prašymą, kurio pagrindu būtų išduoti nauji prisijungimai pasirinktiems įmonės atstovams (naudotojo ID ir slaptažodis). Tuomet įmonės atstovai turės galimybę prisijungti prie internetinės bankininkystės  ir tvirtinti visas pinigų operacijas mobiliuoju e. parašu. Neturint atskirų prisijungimų nurodytiems darbuotojams (turint tik pagrindinį prisijungimą įmonės vardu) mobiliuoju e. parašu prisijungti prie internetinės bankininkystės galimybės nėra.

Atsižvelgiant į pasikeitimus, kredito unija ‚Germanto lobis“ savo narius, kviečia iš anksto pasirūpinti mobiliuoju e. parašu. Tam reikės nuvykti į pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitės“ arba „Tele2“) saloną, kur vietoje asmens esamos operatoriaus SIM kortelės bus išduota nauja SIM kortelė su mobilaus elektroninio parašo sertifikatu. Su savimi būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Paslauga aktyvinama pagal pateiktus mobilaus ryšio operatoriaus nurodymus. Atkreiptinas dėmesys, kad mobilus e. parašas gali būti išduotas tik mobiliųjų operatorių abonentams (tiek terminuotiems, tiek neterminuotiems). Išankstinio mokėjimo paslaugų, tokių kaip „EŽYS“, „Pildyk“ ir kt. naudotojams mobilus e. parašas neišduodamas.

Norint blokuoti ar atšaukti mobilųjį parašą turite kreiptis į jį išdavusį mobilaus ryšio operatorių.

Naudojant mobilų e. parašą jungtis prie LKU grupės internetinės bankininkystės bus galima nemokamai, tačiau gali būti taikomas pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus mokestis.

Esant neaiškumas ar kilus klausimams, visada prašome kreiptis į kredito uniją „Germanto lobis“ esančią Sedos g. 6, Telšiai, bei nutolusias kasas: Tryškių, Luokės, Varnių, Nevarėnų, Žarėnų, Viešvėnų, Tverų, bei Rietavo filialą, kur Jūsų lauks profesionalūs darbuotojai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti daugiau